Bolt™
Bolt™
Meny
Stäng

Bolt™ är en kommunikationsbyrå i Jönköping. Sedan 1994 har Bolt™ arbetat med både globala, välkända varumärken och lokala, nykläckta startups. Vi älskar starka koncept och dras till bra idéer, men vi behöver inte krångla till det i onödan. Vi tror att samspelet och dialogen med våra kunder skapar framgångsrika samarbeten. Vill du veta ännu mer om oss? Hör av dig.

Bolt Kommunikation

Västra Storgatan 12

553 15 Jönköping

Business

‭+46 70 519 01 53‬

calle.andersson@bolt.se

 

+46 763 150 958

fredrik.standar@bolt.se

Karriär

career@bolt.se

internship@bolt.se

Calle Andersson

VD & Affärsutvecklare

‭+46 70 519 01 53‬

calle.andersson@bolt.se

Fredrik Standár

Affärsutvecklare & Copywriter

+46 763 150 958

fredrik.standar@bolt.se

Kristin Koefoed

Produktionsledare

+46 765 486 092

kristin.koefoed@bolt.se

Eric Lindqvist

Art Director

+46 709 421 264

eric.lindqvist@bolt.se

Måns Karlsson

Art Director

+46 731 454 1 75

mans.karlsson@bolt.se

Joakim Nådell

Art Director

+46 739 895 908

joakim.nadell@bolt.se

Peter Olzon

Art Director

+46 705 562 455

peter.olzon@bolt.se

Sol Alnesten

Copywriter &
Sociala medier-kreatör

+46 702 409 208

sol.alnesten@bolt.se

Robert Mendoza

Fotograf & filmare

+46 736 402 210

robert.mendoza@bolt.se

Anna Jonsson

Art Director

+46 736 966 444

anna.jonsson@bolt.se

Erik Bengtsson

Web Developer

erik.bengtsson@bolt.se